Jak podał armator STS Fryderyk Chopin, w przyszłym tygodniu w stoczni w Falmouth rozpocznie się remont żaglowca. Przewidywany koszt remontu w zakresie wykonywanym przez stocznię wyniesie około 158 tyś. GBP i będzie finansowany w całości przez armatora żaglowca Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Przewidywany okres remontu to około 8 tygodni.
Nie znaczy to, że armator nie zamierza się już domagać odszkodowania od ubezpieczyciela. Nowymi okolicznościami w sprawie jest raport uzyskany przez armatora z meteorologicznego urzędu pomiarowego, oparty na danych ze statku w pobliżu miejsca, w którym Fryderyk Chopin przy sztormowej pogodzie stracił oba maszty. Wynika z niego, że w chwili złamania masztów porywy wiatru były w granicach 62 węzłów, czyli 11 stopni w skali Beauforta.
Na gdyńskim cmentarzu w Witominie odbył się pogrzeb Ludwika Vogta, który początkowo studiował na krakowskiej AGH, później ukończył Wydział Nawigacji WSM w Gdyni, pełniąc obowiązki szefa AKM WSM. Przez parę lat był członkiem Zarządu YKP Gdynia, aby potem z
niedziela, 2 maja 2004
XXXVI Sejmik PZŻ nadaje godność Członka Honorowego PZŻ Juliuszowi Sieradzkiemu.
wtorek, 2 maja 1995
Mike Golding ustanawia rekord okrążenia świata ze wschodu na zachód bez zawijania do portów na "Group 4" (wynik 167 dni, 7 godzin, 42 minuty, 54 sekundy).
poniedziałek, 2 maja 1994
Adam Jasser zdobywa patent kapitański.
piątek, 2 maja 1980
Zwodowano szkuner "America", który następnie wygrał regaty dookoła wyspy Wight; od nazwy tego żaglowca pochodzi nazwa najstarszych regat świata - Pucharu Ameryki. Od tamtego czasu zbudowano cztery repliki szkunera, z których najbardziej znana jest ta z 19