Program Edukacji Morskiej w Gdańsku został nominowany w Plebiscycie Skrzydła Trójmiasta, w kategorii Aktywność Trójmiasta!
Nominacja w tej kategorii dotyczy „sportowych inicjatyw, które motywują mieszkańców Trójmiasta do aktywnego spędzania czasu wolnego i propagują zdrowy styl życia”.
W ramach Programu, już od trzech lat gdańscy gimnazjaliści wypływają w kilkugodzinne rejsy edukacyjne. Na wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej uczą się podstaw żeglarstwa i poznają swoje miasto od strony wody. Celem Programu jest promowanie aktywności fizycznej i sportu wśród młodzieży, a także edukacja proekologiczna i propagowanie zasad bezpiecznego spędzania czasu nad wodą i na wodzie! Być może dzięki rejsom uda się odkryć talent na miarę pomysłodawcy projektu – Mateusza Kusznierewicza! Swoje pierwsze żeglarskie szlify, pod banderą Programu zdobyło już ponad 10 tysięcy gimnazjalistów, którzy przepłynęli łącznie ponad 22 tysiące mil morskich! Kolejna edycja rozpocznie się już na wiosnę!
Na gdyńskim cmentarzu w Witominie odbył się pogrzeb Ludwika Vogta, który początkowo studiował na krakowskiej AGH, później ukończył Wydział Nawigacji WSM w Gdyni, pełniąc obowiązki szefa AKM WSM. Przez parę lat był członkiem Zarządu YKP Gdynia, aby potem z
niedziela, 2 maja 2004
XXXVI Sejmik PZŻ nadaje godność Członka Honorowego PZŻ Juliuszowi Sieradzkiemu.
wtorek, 2 maja 1995
Mike Golding ustanawia rekord okrążenia świata ze wschodu na zachód bez zawijania do portów na "Group 4" (wynik 167 dni, 7 godzin, 42 minuty, 54 sekundy).
poniedziałek, 2 maja 1994
Adam Jasser zdobywa patent kapitański.
piątek, 2 maja 1980
Zwodowano szkuner "America", który następnie wygrał regaty dookoła wyspy Wight; od nazwy tego żaglowca pochodzi nazwa najstarszych regat świata - Pucharu Ameryki. Od tamtego czasu zbudowano cztery repliki szkunera, z których najbardziej znana jest ta z 19